Nejezdi rychleji, než tvůj anděl strážný umí létat.

Červen 2013


Sobotní výlet s vajíčky

23. června 2013 v 11:04 | Cerolline |  Z mého deníku
Včera jsme po sedmé hodině ráno vyrazili na výlet ke známým do menší vesnice, kde to ale docela žije, protože je tam vyhlášen nejlepší kemp v České republice a je tam menší muzeum aut.
Jeli jsme přes dálnici a pak sjeli na Brno, prokličkovali jsme se Znojmem až přes přes malé vesničky k našemu cíli.
Nejdřív jsem tam jen kecali, pak přišla Anet a šli jsme do muzea aut - Tatra. Bylo to tam super, pěkné kousky z roku 1935 a další. Ale samozřejmě v Kopřivnici je to lepší, tohle byla maličká výstava.
Prosvištělo tam strašně moc motorek, nejspíš jeli k vodě, nebo se stavili v blízké hospůdce či cukrárně, nevím, co to přesně bylo.
Když přijel Karel, šli jsme na hrad. Tam to bylo docela dobrý, ale asi by to nebyl takový zážitek bez Anet, je to super holka, věčně usměvavá, nesobecká, milá, nezávistivá, hodná - takže téměř vymřený druh :D


Na ten hrad to byl docela kus cesty, takže jsme se vrátili unavení. Den strašně rychle utekl, bylo nějak kolem čtvrt na sedm, když jsme nasedali na motorku a loučili se. Ani se mi z tama moc nechtělo.
Jeli jsme stejnou trasou a já NEUSNULA! Sice jsem měla na mále, ale přemohla jsem to. Usnout na motorce? Je to možné.
A teď ty vtipné části: Když jsme jednou jeli po dálnici, to jsem byla menší, ta neměnná rychlost a únava udělaly své a já usnula. Na motorce. Při zhruba 150km/h :D Vzbudila jsem se za chvíli, to do mě taťka žduchal, snažil se mě probudit, protože jsem měla hlavu s helmou bezvládně položenou na jeho zádech, ruky uvolněné. Byla jsem trochu mimo, ale přežila jsem to :D


No a včera, když jsme projížděli Brnem (krásné město), tak na nás auta troubily a my nevěděli proč. Doma nám to došlo. Karlova mamka nám dala vajíčka a my jsme je měli rozteklé po celém kufru :D Já myslela, že padnu. To proto na nás troubily, zatímco my jsme si v pohodě jeli, na jejich dopravní prostředky přistávali kousky vajíček :D
Já měla trochu špinavé rifle, ale hlavně bunda to odnesla. Ale ten potůček vajec na kufru, to němělo chybu :D
Takže taková bezva sobota.

Naše foto - výhled z hradu na přehradu

Vtipy o motorkách - 3. část

20. června 2013 v 20:46 | Cerolline |  Pro pobavení
Nepozorný motorkář přejel ve vesnici psa. Sesedl a vydal se hledat jeho majitele. Našel ho v hospodě u stolu štamgastů a zatvářil se provinile: "Pane, přejel jsem vám psa a rád bych vám ho nahradil." "No, to jsem štěstím bez sebe," zlobil se majitel, "přijdu o psa a ještě budu mít výdaje... Kolik máte kolem krku?" "Proč vás to zajímá?" "Protože budu muset koupit novej obojek a taky postavit větší boudu!"

Nejdražší motorka světa

13. června 2013 v 9:15 | Cerolline |  Zajímavosti

TT Custom Choppers Medusa

Název Medúza je trochu nevděčný, označoval totiž antickou příšeru s hady místo vlasů a tak děsivým pohledem, že kdo se na ní podíval, ten zkameněl. Retro chopper Medúza také využívá motiv hadů, ale nejzajímavější jsou použité materiály.


Jawa

11. června 2013 v 10:00 | Cerolline |  Značky

Jawa je nejstarší fungující česká firma zabývající se výrobou motocyklů už od roku 1929. Jméno firmy vzniklo složením jména zakladatele Františka Janečka, který zakoupil licenci na výrobu motocyklů Wanderer. V současnosti se firma oficiálně nazývá Jawa Moto spol. s r.o. a sídlí v Týnci nad Sázavou. Patří do skupiny firem ovládaných lichtenštejnskou společností Elana Anstalt. Dále existuje firma JAWA Divišov a.s., která se zabývá výrobou plochodrážních speciálů a sídlí v Divišově.
Jawa za svou existenci uvedla na trh desítky modelů nejrůznějších motocyklů, vyráběných v továrně v Praze-Nuslích na Pankráci, v roce 1931 byla vybudována nová továrna v Týnci nad Sázavou. V letech 1963 až 1964 v době centralizace byla nucena Jawa opustit své moderní provozy na pražské Zelené lišce na Pankráci a v Libni a začít využívat motorárnu ČZ ve Strakonicích (pozn.: z původního pražského národního podniku JAWA Nusle tehdy vznikl reorganizací nový pražský podnik ČKD-Polovodiče Nusle, Jawa zůstala v Praze 10-Strašnicích a v Týnci n.Sáz.).

Super song

7. června 2013 v 19:30 | Cerolline |  Videa
Není to můj styl, ale tahle písnička je fakt super a můžete hádat proč :)